Prowadzenie spraw pracowniczych oraz rozliczanie wynagrodzeń to podstawowe obowiązki specjalisty ds. kadr i płac. Zamiast zatrudniać etatowego pracownika, obsługę kadrowo-płacową można zlecić na zewnątrz – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Dlaczego warto stawiać na doświadczonych specjalistów?

Obsługa kadrowo-płacowa jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania firmy. Wszelkie błędy w rozliczeniach i dokumentach firmowych, niedotrzymywanie terminów, naruszenia bezpieczeństwa danych czy zatajanie ważnych informacji oznacza dla przedsiębiorcy poważne konsekwencje, dlatego opłaca się współpracować z kompetentnymi specjalistami. Zespół Doradczy 3ba jest w stanie zrealizować pełen zakres obowiązków kadrowo-płacowych, zawsze dotrzymując terminu i pilnując zgodności danych z aktualnymi przepisami.

Podstawowe zdania specjalistów od kadr i płac to:

– przygotowywanie listy płac i realizacja przelewów

– rozliczanie urlopów, nadgodzin, delegacji, zwolnień lekarskich

– obsługa spraw urzędowych z ZUS, GUS, US, PFRON

– przygotowywanie sprawozdań rocznych oraz informacji o zaliczkach na podatek dochodowy

– prowadzenie dokumentacji personalnej pracowników

– wydawanie zaświadczeń i świadectw pracy

Podstawowy pakiet usług klient może rozszerzyć na dodatkowe usługi, np. kontroling personalny, zarządzanie wynikami, motywacyjny system wynagrodzeń i benefitów, szkolenia i mentoring, restrukturyzacja, przeprowadzanie zwolnień pracowniczych. Zakres umowy jest indywidualny, dostosowany do potrzeb danego klienta.

Poufność i bezpieczeństwo danych

Zespół Doradczy 3ba może prowadzić dokumentację kadrowo-płacową w wersji papierowej albo elektronicznej. W każdym przypadku dokumentacja jest zgodna z RODO i odpowiednio zabezpieczona przed zniszczeniem bądź kradzieżą. Specjaliści z 3ba mogą też pomóc we wdrożeniu nowoczesnego systemu informatycznego, który poprawi firmową komunikację i podniesie efektywność pracowników.

Dostęp do najnowszej wiedzy

W 3ba specjaliści nieustannie się doszkalają i uważnie śledzą wszystkie zmiany w prawie, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi tracić czasu na pilnowanie spraw kadrowo-płacowych. Dużym udogodnieniem jest także reprezentowanie klienta w urzędach i instytucjach oraz zastępowanie go w trakcie kontroli, np. PIP.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!