Analiza przebiegu procesów biznesowych

Realne wyniki firmy odbiegają od tych oczekiwanych? Nie jest to rzadkość, ale dzięki analizie procesów biznesowych można wychwycić błędy i wprowadzić niezbędne zmiany, które wpłyną pozytywnie na wydajność pracy i przyczynią się do wzrostu zysków. Mając odpowiednie narzędzia łatwiej też poradzić sobie w komunikacji z pracownikami.

Jak wygląda analiza procesów biznesowych?

Analiza procesów zalecana jest nie tylko w przedsiębiorstwach produkcyjnych, ale również w organizacjach, jednostkach administracji publicznej, firmach projektowych, usługowych bądź wykonawczych. Wielkość przedsiębiorstwa również nie ma znaczenia, bo problemy z wydajnością i skutecznym zarządzaniem mogą występować wszędzie, dlatego swoją ofertę kierujemy do różnych podmiotów, dostosowując zakres usług indywidualnie, tak aby odpowiedzieć na potrzeby klienta.

Najczęściej analiza obejmuje takie obszary jak:

– organizacja pracy

– podział ról i obowiązków

– komunikacja pomiędzy pracownikami i poszczególnymi komórkami

– mierniki wydajności i ocena pracownicza

– rekrutacja i wdrażanie nowych pracowników

– poprawa procesów i aktualizacja systemów

– obciążenia poszczególnych stanowisk/maszyn

Podczas naszej współpracy z klientem identyfikujemy problemy wymagające zmian i przedstawiamy własne rekomendacje, które mają na celu poprawę analizowanych procesów. Dzięki analizie i działaniom Zespołu Doradczego 3ba, przedsiębiorstwo może podnieść swoją efektywność oraz zredukować koszty.

Dlaczego warto zdecydować się na reorganizację firmy?

Wielu przedsiębiorców obawia się zmian, ale najczęściej wynika to właśnie z braku wiedzy, co odpowiada za kiepskie wyniki. Specjaliści z 3ba pomagają w gromadzeniu i analizowaniu danych, na podstawie których można ocenić stan zasobów ludzkich, finanse, organizację łańcucha dostaw oraz poszczególnych procesów, przepływu informacji, efektywność posiadanego parku maszynowego. Analizowane są wszystkie obszary i na tej podstawie można dokładnie opisać procesy biznesowe oraz porównać je z pierwotnymi założeniami.

Wsparcie zewnętrznych specjalistów jest pod tym względem nieocenione, ponieważ dysponują oni obszerną wiedzą z zakresu skutecznego zarządzania i dysponują niezbędnymi narzędziami. Naszym atutem jest również doświadczenie oraz umiejętność współpracy z firmami z różnych branż.

Zespół Doradców 3ba oferuje także przeprowadzenie restrukturyzacji, która jest często trudnym procesem, wymagającym wrażliwości w kontaktach z pracownikami. W ramach restrukturyzacji zajmujemy się nie tylko szukaniem oszczędności, ale szukamy długofalowych rozwiązań oraz bierzemy pod uwagę koszty społeczne.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!