Outsourcing płac

Każda działalność gospodarcza musi być prowadzona zgodnie z określonymi zasadami. Państwowe regulacje obejmują m.in. kwestie podatkowe, składki na ubezpieczenia społeczne, sposoby prowadzenia księgowości, dokumentację pracowniczą. Nawet w małej firmie oznacza to sporo dodatkowych obowiązków, ale właściciel nie musi zajmować się nimi osobiście.

Na czym polega outsourcing usług kadrowo-płacowych?

Jeśli firma zatrudnia pracowników, musi pilnować terminowego wypłacania wynagrodzeń oraz prawidłowego naliczania pensji brutto i netto. Część firm posiada w tym celu własny dział kadr i płac, to jednak generuje spore koszty, dlatego coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na outsourcing płac – naliczaniem wynagrodzeń zajmuje się wtedy podmiot zewnętrzny.

Zakres usług określany jest w umowie. Współpraca może się ograniczać jedynie do naliczania pensji, ale zazwyczaj firma zewnętrzna dba jeszcze o dokumentację pracowniczą, kontakt z urzędami, ewidencję obowiązkowych szkoleń i badań lekarskich, sporządzanie umów o pracę. Zespół Doradczy 3ba oferuje outsourcing kadr i płac dostosowany do potrzeb klienta, gwarantując przy tym dostęp do wysokiej klasy specjalistów, którzy są na bieżąco z przepisami.

Czy outsourcing jest bezpieczny dla klienta?

Outsourcing administracji personalnej wiąże się oczywiście z udostępnianiem wrażliwych danych podmiotom zewnętrznym, ale dla firmy oraz jej pracowników nie musi to oznaczać dodatkowego zagrożenia. Zespół Doradczy 3ba działa zgodnie z RODO i udziela gwarancji poufności danych, jest to więc dla klienta całkowicie bezpieczne rozwiązanie – nie trzeba się obawiać wycieku firmowych informacji oraz tego, że dostęp do nich zyskają osoby nieupoważnione. Nasi specjaliści odpowiadają także za przygotowywanie kopii zapasowych, dzięki czemu awaria systemu informatycznego przedsiębiorstwa nie spowoduje trwałej utraty elektronicznej dokumentacji.

Kiedy opłaca się skorzystać z outsourcingu?

Za brak dokumentacji pracowniczej i prawidłowe naliczanie płac przedsiębiorcy grożą poważne kary finansowe. Własny dział kadr i płac to jednak duży wydatek, ale właśnie outsourcing pozwala te koszty zredukować. Dzięki takiej współpracy firma nie musi zatrudniać dodatkowych osób na etat, płacić składek, przejmować się urlopami i zwolnieniami lekarskimi, a za obsługę kadrowo-płacową odpowiadają osoby w pełni kompetentne – specjaliści z 3ba posiadają duże doświadczenie w tym zakresie i dysponują rozległą wiedzą z zakresu księgowości, rachunkowości, Kodeksu pracy, prawa podatkowego, zarządzania.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!