Kadry i płace

Kadry i płace to dział, który zajmuje się w firmie kwestiami powiązanymi z rachunkowością, księgowością, systemem prawno-podatkowym, Kodeksem pracy. Do jego obowiązków należy również kontakt z pracownikami, urzędami i instytucjami państwowymi, co wymaga nie tylko wiedzy, ale i określonych kompetencji miękkich.

Czym zajmują się kadry i płace?

Administracja płac i kadr ma szeroki zakres działalności. Podstawowe zadania to:

– prowadzenie dokumentacji pracowniczej (akta osobowe, umowy o pracę, etc.)

– naliczanie i wypłata pensji

– rozliczanie urlopów i zwolnień lekarskich

– ewidencja czasu pracy

– kontrola uprawnień pracowniczych

– dbanie o aktualne badanie lekarskie pracowników

– zarządzanie zakładowym funduszem świadczeń socjalnych

To właśnie specjaliści kadr i płac odpowiadają za prawidłowe obliczanie i odprowadzanie wszelkich składek i podatków, dlatego muszą oni być przez cały czas na bieżąco z aktualnymi przepisami. Zespół Doradczy 3ba stale podnosi swoje kompetencje, dzięki czemu może zaoferować swoim klientom najwyższą jakość usług kadrowo-płacowych oraz sprawne załatwianie spraw urzędowych. Odpowiada także za sprawozdawczość kadr i płac.

Zakres usług ustalany indywidualnie

Czynności takie jak prowadzenie dokumentacji pracowniczej, naliczanie pensji czy odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy to obowiązek każdej firmy, bez względu na jej wielkość oraz profil działalności. Specjaliści z 3ba zawsze dbają o to, aby wymagane prawem formalności zostały dopełnione w terminie i zgodnie z wymogami prawa, ale oprócz tego może jeszcze zaoferować dodatkowe usługi, np. wsparcie przy rekrutacji albo zwolnieniach grupowych, zarządzanie wynikami, szkolenia dla pracowników.

Usługi kadrowo-płacowe, realizowane przez Zespół Doradczy 3ba, to dla firmy duża oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ nie musi ona budować własnego działu kadr i płac. 3ba gwarantuje pełną poufność danych oraz działanie zgodnie z RODO, a na życzenie klienta cała dokumentacja może być prowadzona w wersji elektronicznej – w ramach usługi nasi specjaliści zapewniają dostęp do najnowszych technologii oraz odpowiadają za profesjonalne przygotowanie kopii zapasowych.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!