Obsługa kadrowo płacowa

Każdy pracodawca musi prowadzić dokumentację związaną z kadrami i płacami w swojej firmie. To zajęcie nie tylko czasochłonne, ale też wymagające, ponieważ trzeba stale być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami oraz ich właściwą interpretacją. Tego obowiązku nie trzeba jednak wykonywać osobiście – właściciel firmy może to zlecić odpowiednim specjalistom.

Co obejmuje obsługa kadrowo-płacowa?

Każda firma, nawet jeśli zatrudnia tylko kilka osób, musi mieć zapewnioną obsługę kadrowo-płacową – za nieprawidłowe naliczanie płac czy brak dokumentacji personalnej grożą wysokie kary finansowe. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zlecenie takiej obsługi na zewnątrz, bo dzięki temu przedsiębiorstwo może poświęcić cały swój czas na rozwój głównego obszaru działalności.

Zespół Doradczy 3ba zapewnia usługi dostosowane do profilu firmy klienta. Najczęściej zadania związane z obsługą kadrowo-płacową obejmują prowadzenie akt personalnych pracowników, przygotowywanie umów o pracę oraz listy płac, rozliczanie urlopów, zwolnień lekarskich, nadgodzin i delegacji, załatwianie spraw urzędowych z ZUS, US, GUS i PFRON, przygotowywanie sprawozdań rocznych o dochodach oraz informacji o odprowadzonych zaliczkach na podatek dochodowy, wystawianie zaświadczeń, świadectw pracy i kopii akt osobowych. Specjaliści z 3ba służą także wsparciem w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz podnoszenia wydajności pracy.

Dokumentacja kadrowo-płacowa może być prowadzona tradycyjnie, w wersji papierowej, albo w formie elektronicznej. Naszym klientom oferujemy dostęp do najnowszych rozwiązań i pomagamy w projektowaniu systemów dostosowanych do specyfiki konkretnego przedsiębiorstwa.

Czy warto zlecać obsługę kadrowo-płacową firmom zewnętrznym?

Własny dział kadr i płac to spore koszty, bo pracodawca musi zatrudnić własnych specjalistów, urządzić im miejsce pracy i ponosić wydatki związane z urlopami, zwolnieniami lekarskimi, szkoleniami, aktualizacją oprogramowania. Korzystając z usług Zespołu Doradczego 3ba klient zyskuje stały dostęp do wysokiej klasy fachowców, którzy we własnym zakresie poszerzają swoją wiedzę i mogą się pochwalić dużym doświadczeniem zawodowym, ale jednocześnie może zredukować koszty prowadzenia swojej działalności gospodarczej.

Za swojej strony zapewniamy także pełne bezpieczeństwo danych – klient nie musi się obawiać wycieku wrażliwych informacji ani utraty firmowych danych, a cała dokumentacja jest prowadzona zgodnie z RODO. Formalności dopełniamy zawsze w terminie i na życzenie klienta reprezentujemy go w urzędach oraz podczas kontroli.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!