Niezależnie od tego, w jakiej branży działa przedsiębiorstwo, najpewniej potrzebni będą specjaliści ds. kadr i płac. W niektórych firmach są to pracownicy etatowi, ale coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na outsourcing obsługi kadrowo-płacowej, bo dzięki temu można sporo oszczędzić na kosztach.

Czy firma musi stworzyć własny dział kadr i płac?

Jeśli w firmie zatrudnieni są pracownicy, konieczna będzie obsługa kadrowo-płacowa. To, jak przedsiębiorca zamierza się wywiązać z tego obowiązku, zależy już od niego – może sam prowadzić księgi rachunkowe, zatrudnić księgowego lub nawiązać współpracę z firmą zewnętrzną. Warto przy tym pamiętać, że powierzenie spraw finansowych innej osobie nie zdejmuje z przedsiębiorcy całej odpowiedzialności, dlatego warto wybierać specjalistów o dużym doświadczeniu, stale podnoszących swoje kompetencje.

Zespół Doradczy 3ba oferuje kompleksowe wsparcie firmy w zakresie kadr i płac. Jest to obszar, który obejmuje ponad 150 zadań oraz procesów, a klient sam decyduje, co dokładnie będzie obejmować umowa. 3ba realizuje wszystkie usługi zgodnie z RODO, dbając o poprawność i bezpieczeństwo danych, odpowiada także za przygotowywanie kopii zapasowych.

Specjaliści odpowiedzialni za kadry i płace posiadają rozległą wiedzę z zakresu Kodeksu pracy, przepisów podatkowych, prawa ubezpieczeń społecznych oraz innych przepisów związanych z rachunkowością i HR firmy. Stale też podnoszą swoje kompetencje oraz śledzą wszystkie zmiany w przepisach, tak by wszystkie dokumenty były zgodne z aktualnym prawem.

Dlaczego warto wybrać outsourcing kadrowo-płacowy?

Największą zaletą outsourcingu jest to, że pozwala zoptymalizować koszty prowadzenia firmy, ale bez spadku jakości obsługi kadrowo-płacowej. Outsourcing sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie – jest dużo bardziej elastyczną opcją niż stworzenie własnego działu kadr i płac. Przedsiębiorca nie musi przejmować się urlopami czy zwolnieniami chorobowymi swoich specjalistów, jest też mniejsze ryzyko, że dojdzie do przecieku wrażliwych danych, co mogłoby wywołać konflikty wśród zatrudnionych pracowników. Ponadto Zespół Doradczy 3ba zapewnia dostęp do najnowszych rozwiązań, dzięki czemu udaje się poprawić wydajność procesów oraz wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!