Jak mądrze zainwestować, ograniczyć koszty i podnieść ROI z podwyżek i systemu wynagrodzeń?

Początek roku to dla wielu #CEO, Przedsiębiorców, #CFO i Szefów HR czas myślenia o podwyżkach wynagrodzeń. Rośnie presja płacowa, podatek inflacyjny  okrada nas z wartości pieniądza.

Jesteśmy zależni od bieżących przepływów pieniężnych, budżetu i siatki płac naszej organizacji. Nikt nie ma wątpliwości, że decyzje o zakupie technologii, surowców kapitału wymagają wiedzy, analiz i rozwagi, tak aby zwrot z tej inwestycji był dla nas optymalny.

Czy planując podwyżki nie wpadamy w pułapkę?  Najwięcej wysiłku wkładamy w wyliczenie: ile  środków możemy przeznaczyć na zwiększenie funduszu płac oraz od kiedy  wdrożymy.  Czy aby dalszych faz prac, nie  pozostawiamy przypadkowi?

Podwyżka nie musi utrwalać mało skutecznych praktyk z przeszłości.

Podczas mojej prelekcji na  Konferencji Wynagrodzenie i benefity 2024 zorganizowanej przez #PulsBiznesu ,  pokazałem jakie rynki wynagrodzeń mają wartość  dla  konkretnej firmy i jak dane z tych rynków wykorzystuję przy budowie systemów płacowych. Opisałem jakie sposoby stosuję przy  ustalaniu wynagrodzeń zasadniczych, za co płacę premie i jak je uzasadniam.”

Szybki kontakt!
+
Wyślij!